Strėlialapė verbena (Verbena hastata)
Strėlialapė verbena gali pasiekti beveik dviejų metrų aukštį. Jos lapeliai kaip ir daugelio kitų verbenų išsidėstę lygiagrečiai skirtingose stiebo pusėse. Patys lapeliai siauri, pailgi bei dantyti. Jie nėra stambūs, todėl nei kiek neužgožia stačių ir šakotų strėlialapės verbenos žiedkočių, kurie šakojasi aukštyn ir styro šio augalo viršūnėje.
Kiekvienas žiedkotis gausiai nusėtas pumpurėliais kurie ima žydėti paeiliui, tarsi bengališkos ugnelės. Tačiau žydėjimas prasideda nuo žiedkočio apačios, o laikui bėgant peržydėję verbenos žiedeliai užmezga “riešutėliais” vadinamus sėklavaisius. Vienoje sėklų dėžutėje subrandinamos sėkliukės skyla į keturias simetriškas dalis (žr. foto galeriją).
Strėlialapė verbena
Lietuviškai: Strėlialapė verbenaAngliškai: Blue vervain
Prancūziškai: Verveine hastée
Rusiškai: американская вербена
Egzistuoja daugybė panašios išvaizdos verbenų atmainų, todėl strėlialapę verbeną (Verbena hastata) nesunku supainioti su Verbena macdougalii (Lavender Spires) verbenų atmaina, kuri pasiekia panašų aukštį, bei žydi panašiais, švelnaus lelijų atspalvio žiedeliais. Esminiai skirtumai – kiek šviesesnio tono macdougalii verbenos žiedų spalva, o taip pat stiebo šereliai, kurie styro aukštyn ir į šonus, bet ne prigludę, kaip strėlialapės verbenos šereliai.
Gamtoje strėlialapė verbena yra pamėgusi vidutines aukštumas bei dažniau sutinkama pažliugusiose bei drėgnesnėse pievose. Kaikuriuose šaltiniuose ši verbena netgi įverdijama kaip “pelkinė verbena” todėl akivaizdu, jog šiam augalu drėgnesni sklypai yra puikūs namai.
Strėlialapės verbenos auginamos darželiuose, kadangi jų žiedynai masyvūs, ryškiaspalviai, jie ne tik traukia akį, bet ir vilioja drugelius, bites ir kitus nektaro ieškančius vabzdžius vasaros metu.
Komentarai