Verbenų Rūšys

Kanadinė verbena

Kanadinė verbena

Kanadinė verbena (Glandularia canadensis)

Tiesą sakant, augalas moksliniu pavadinimu Glandularia canadensis paprastai nevadinama “verbenomis”. Bendrinis pavadinimas “verbenos” paprastai vartojamas kalbant apie verbenų genties augalus, kuriems priklauso citrininė verbenė (Verbena citriodora) vaistinė verbena (Verbena officinalis) bei kiti giminingi augalai.

Tačiau kai kurios Glandularia genties rūšys, įskaitant Glandularia bipinnatifida ir Glandularia canadensis, istoriškai buvo priskiriamos Verbena genčiai, todėl bendriniai pavadinimai galėjo būti painiojami. Nepaisant šios istorinės klasifikacijos, Glandularia ir Verbena dabar laikomos atskiromis gentimis dėl genetinių ir morfologinių skirtumų.

Glandularia canadensis botanikoje

Lietuviškai: Kanadinė Verbena
Angliškai: Rose Vervain
Prancūziškai: Verveine du Canada
Rusiškai: вербейник канадский

Kanadinė verbena botanikoje

Nepaisant to, Kanadinė Verbena ir tikroji Verbena rūšys paprastai auginamos panašiai, nes abi turi panašius augimo įpročius. Tačiau, priklausomai nuo rūšies, gali būti tam tikrų specifinių reikalavimų skirtumų.

Pavyzdžiui, Glandularia canadensis yra kilusi iš Šiaurės Amerikos ir yra prisitaikiusi prie įvairių auginimo sąlygų, įskaitant saulę ir dalinį pavėsį bei įvairius dirvožemio tipus. Ji dažnai auga drėgnose arba šlapiose buveinėse, pavyzdžiui, palei upelius arba šlapiose pievose. Auginant galima auginti panašiomis sąlygomis, reguliariai laistant ir naudojant gerai drenuotą dirvožemį. Tačiau ji gali pakęsti ir nedidelę sausrą bei yra gana atspari kenkėjams ir ligoms.

Palyginimui, Verbena rūšims gali būti keliami šiek tiek kitokie reikalavimai, priklausomai nuo konkrečios rūšies. Pavyzdžiui, vaistinė verbena (Verbena officinalis) mėgsta gerai drenuotą dirvožemį ir saulę, o citrininė verbenė (Verbena citriodora) – turtingą, gerai drenuotą dirvožemį ir saulę arba dalinį pavėsį. Kai kurios verbenų rūšys taip pat gali būti jautresnės šalčiui ar sausrai, priklausomai nuo jų natūralios buveinės.

Auginti Kanadinę verbeną tikrai nebus sudėtinga. Kaip ir auginant bet kurį augalą, svarbu ištirti konkrečius auginamos rūšies poreikius, kad būtų užtikrintas optimalus augimas ir sveikata.

Verbena

Verbena

Čia rašome apie verbenas, jų rūšis, aromatingus gaminius bei auginimo ypatumus. Mes stengiamės, kad šioje svetainėje rastumėte aktualią, bei išsamią informaciją skirtą visiems besidomintiems šių kvapnių bei dailių gėlių auginimu.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite