Verbenų Rūšys

Darželinė verbena

Darželinė verbena (hibridinė)

Darželinė verbena (Verbena hybrida) dar vienas populiarus žydintis augalas verbenų šeimoje. Plačiai auginamas soduose ir darželiuose visame pasaulyje. Tai verbeninių šeimos augalas, hibridinė rūšis, išvesta iš kelių kitų verbenų rūšių. Šiame straipsnyje aptarsime darželinės verbenos (Verbena hybrida) botanines savybes, jos augimo įpročius ir panaudojimą soduose bei kraštovaizdžio dizaine.

Verbena hybrida botaninės savybės

Verbena hybrida yra daugiametis augalas, kuris paprastai auginamas kaip vienmetis. Augalas auga vertikaliai ir gali pasiekti iki 30 cm aukštį. Lapai nedideli, ovalūs, dantyti, ryškiai žalios spalvos. Žiedai nedideli ir auga kekėmis, kurios laikosi virš lapų ant aukštų stiebų. Jie būna įvairių spalvų: mėlyni, raudoni, rožiniai, tamsiai violetiniai, balti ir levandų violetinės spalvos.

Darželinė verbena botanikoje

Lietuviškai: Darželinė verbena
Angliškai: Garden verbena
Prancūziškai: Verveine des jardins
Rusiškai: Вербена садовая

Hibridinė verbena botanikoje

Verbena hybrida yra ištvermingas augalas, kurį galima auginti įvairiose klimato zonose ir dirvožemio tipuose. Mėgsta saulėtą ir gerai drenuojamą dirvožemį, pakenčia sausrą. Tai greitai augantis augalas, kuris greitai padengia didelius plotus ir dažnai naudojamas kaip žemės danga. Jis taip pat gerai tinka apželdinti sienoms, konteineriams ir pakabinamiems krepšeliams.

Sodinimas

Verbena hybrida yra populiarus augalas, skirtas sodams ir kraštovaizdžiams pagyvinti. Ji dažnai auginama didelėse lysvėse ar apvaduose, kur gali sukurti įspūdingą efektą. Ji taip pat naudojama kaip žemės danga tose vietose, kur sunku auginti žolę. Verbena hybrida yra mėgstama drugelių ir kolibrių, todėl tai idealus augalas drugelių sodams ar laukinių gyvūnų buveinėms.

Dauginimas

Verbena hybrida galima dauginti sėklomis arba auginiais. Sėklos gali būti sėjamos patalpoje žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį arba tiesiai į žemę po paskutinių šalnų. Auginiai gali būti auginami pavasarį arba rudenį ir įšaknydinami su įsišaknijimo hormonu.

Priežiūra ir tręšimas

Verbena hybrida yra nereiklus augalas, nereikalaujantis daug priežiūros. Jį reikia reguliariai laistyti, bet neperlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Nukirpdami nužydėjusius žiedus, paskatinsite augalą žydėti daugiau. Verbena hybrida galima tręšti kartą per mėnesį subalansuotomis trąšomis vegetacijos metu.

Priskirtos žymos
Verbena

Verbena

Čia rašome apie verbenas, jų rūšis, aromatingus gaminius bei auginimo ypatumus. Mes stengiamės, kad šioje svetainėje rastumėte aktualią, bei išsamią informaciją skirtą visiems besidomintiems šių kvapnių bei dailių gėlių auginimu.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite