Verbenų Rūšys

Vaistinė verbena

Vaistinė verbena

Vaistinė verbena (Verbena officinalis) dar vadinama paprastąja verbena, yra vaistinis augalas, kurio gimtasis kraštas yra Europa, tačiau jis auga daugelyje kitų pasaulio šalių. Tradicinėje medicinoje jis naudojamas jau daugelį amžių ir pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Botaninė informacija

Verbena officinalis yra daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 2-4 pėdų aukščio. Jos siaurų lapų, kurie išilgai stiebo išsidėstę priešingomis poromis, ir smulkių, šviesiai violetinių žiedų, žydinčių nuo vėlyvo pavasario iki vasaros, kuokštai. Augalas mėgsta gerai drenuotą dirvožemį ir saulę arba dalinį pavėsį.

Vaistinė verbena botanikoje

Lietuviškai: Vaistinė verbena
Lenkiškai: Werbena pospolita
Angliškai: Common verbena
Prancūziškai: Verveine officinale
Rusiškai: Вербена лекарственная

Vaistinė verbena botanikoje

Liaudies medicinoje vaistinė verbena vartojama įvairiems negalavimams gydyti

Vaistinė verbena (Verbena officinalis) tradicinėje medicinoje:

virškinimo sutrikimams: Paprastoji verbena nuo seno vartojama kaip virškinimą gerinanti priemonė. Ji buvo naudojama virškinimo sutrikimams, pilvo pūtimui ir vidurių pūtimui gydyti.

Nervų sistemos sutrikimai: Vaistinė verbena veikia nervų sistemą raminamai ir buvo naudojama nerimui, stresui ir nemigai gydyti.

Kvėpavimo takų infekcijos: Vaistinės verbenos vartojamos kvėpavimo takų infekcijoms, tokioms kaip peršalimas, gripas ir bronchitas, gydyti.

Menstruacijų sutrikimai: Vaistinė verbenas vartojamas menstruacijų ciklui reguliuoti ir menstruacijų spazmams malšinti.

Galvos skausmai: Iš vaistinės verbenos lapų paruošta arbata vartojama galvos skausmams malšinti.

Odos būklės: Vaistinės verbenos lapai naudojami tokioms odos ligoms kaip egzema ir psoriazė gydyti.

Žaizdoms gydyti: Vaistinės verbenos lapų kompresas naudojamas žaizdoms gydyti ir gijimui skatinti.

Karščiavimas: Vaistinės verbenos lapai naudojami karščiavimui mažinti.

Paruošimas ir dozavimas

Vaistinės verbenos gali būti ruošiamos kaip arbata arba tinktūra. Arbatai 1-2 arbatinius šaukštelius džiovintų lapų 10-15 minučių užplikykite puodeliu verdančio vandens. Gerkite iki trijų puodelių per dieną. Tinktūros vartokite po 2-4 ml iki trijų kartų per dieną.

Šalutinis poveikis ir atsargumo priemonės

Saikingai vartojama vaistinė (papratoji) verbena daugeliui žmonių yra saugi. Tačiau kai kuriems asmenims ji gali sukelti alerginių reakcijų. Jo negalima vartoti nėštumo metu ar maitinant krūtimi. Jis taip pat gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, todėl prieš vartojant vaistinę verbeną svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, jei vartojate kokius nors vaistus.

Priskirtos žymos
Verbena

Verbena

Čia rašome apie verbenas, jų rūšis, aromatingus gaminius bei auginimo ypatumus. Mes stengiamės, kad šioje svetainėje rastumėte aktualią, bei išsamią informaciją skirtą visiems besidomintiems šių kvapnių bei dailių gėlių auginimu.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite