Verbenų Rūšys

Citrininė verbena

Citrininė verbena

Citrininė verbena (Aloysia citrodora)

Sinonimai: Aloysia triphylla, Lippia citriodora, Verbena citriodora, Verbena triphylla
Pirmiausiai pabrėžtina, jog citrininė verbena nėra “tikra” verbena, kadangi botanikoje klasifikuojama “Aloysia“, o ne “Verbena” gentyje, nors ir priklauso “Verbeninių” (Verbenaceae) šeimai.

Augalas kilęs iš pietų Amerikos vidurio – pietinės dalies (Argentina, Peru, Brazilija, Bolivija, Čilė, Urugvajus, Paragvajus), bet dabar auginamas daugelyje tropinių kraštų (į Europą atvežtas XVII a.).
Ispanų tyrinėtojai XVII amžiuje atvežė šį augalą į Ispaniją, tada jis buvo pavadintas Parmos princesės Louisa vardu (genties pavadinimas yra Louisa versija, o bendras vardas – Herb Louisa).

Citrininė aloyzija botanikoje

Lietuviškai: Citrininė Verbena
Angliškai: Lemon Beebrush
Prancūziškai: Verveine Citronnelle
Rusiškai: Лимо́нная вербе́на

Citrininė verbena botanikoje

Citrininė verbena – 1-3 m, sumedėjęs, žolinis, aukštas, aromatingas krūmas. Stiebai lygūs. Lapai paprastieji, pailgi, lygiakraščiai, blizgantys, su trumpu lapkočiu, iki 8 cm ilgio. Lapai yra priešingi arba susukti į trijų sūkurius, tai – specifinis bruožas. Lapai stipriausi žydėjimo metu. Kvapnūs baltos ar šviesiai alyvinės spalvos žiedai su taurele 2.5-3 mm, su 4 trumpais trikampiais danteliais; vainikėlio vamzdis 5-6 mm, žiedeliai susitelkę į žiedynus, tačiau turi mažai dekoratyvinės reikšmės. Konteineriuose auginami augalai gali nežydėti.

Augalas natūraliai pasižymi stipriu aromatu (nesutraiškant) ir citrinos skoniu. Tačiau Verbenos vardu vadinama dar visa eilė giminingų augalų, kurie karaliauja sode, o ne prabangių kvepalų lentynose.

Viena dažniausiai sutinkamų, puošniais žiedais žydinčių verbenų – Patagoninė Verbena. Jeigu auginate lauko agalus, Jums tikrai gali patikti šios žavios, levandų spalvos žiedeliais pasidabinančios gėlės.

Verbena

Verbena

Čia rašome apie verbenas, jų rūšis, aromatingus gaminius bei auginimo ypatumus. Mes stengiamės, kad šioje svetainėje rastumėte aktualią, bei išsamią informaciją skirtą visiems besidomintiems šių kvapnių bei dailių gėlių auginimu.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite