Verbenų Auginimas

Verbena vazone

Verbena vazone (Vanessa mix)

Vazonuose auginti puikiai tinka hibridinės verbenos. Hibridinės verbenos yra gražus ir gyvybingas augalas, kuris puikiai tinka bet kokiai lauko erdvei pagyvinti ir suteikti jai spalvų. Tai populiarus sodininkų pasirinkimas, nes nereikalauja daug priežiūros ir ilgai žydi. Šiame straipsnyje aptarsime kaip sėkmingai auginti verbenas vazonuose.

Hibridinės verbenos botaninės savybės

Hibridinė verbena yra daugiametis žolinis augalas, priklausantis verbeninių šeimai. Jis turi plonus stiebus, kurie gali užaugti iki 2-3 pėdų aukščio, ir mažus, plonus tamsiai žalios spalvos lapus. Augalas skleidžia gausybę mėlynai violetinės spalvos žiedų, išsidėsčiusių kuokeliais. Žiedai žydi nuo vasaros pradžios iki rudens ir vilioja bites, drugelius ir kolibrius.

Kaip atpažinti hibridinę verbeną

Hibridinę verbeną lengva atpažinti iš trumpų stiebų, siaurėjančių lapų ir mėlynai violetinių, baltų ar rausvų žiedų, išsidėsčiusių kuokeliais. Svarbu pažymėti, kad yra daug skirtingų verbenų rūšių, todėl labai svarbu įsitikinti, kad turite tinkamą rūšį. Hibridinių verbenų galima įsigyti prekybos centruose ar sodo prekių parduotuvėse, taip pat galima jas užauginti iš sėklų.

Hibridinių verbenų auginimas vazonuose

Auginant hibridines verbenas vazonuose, galima suteikti spalvų ir grožio bet kuriai lauko erdvei. Ją auginti gana lengva, o augalas išlieka gražus gana ilgą laiką. Toliau pateikiame keletą veiksmų, kurių reikia laikytis, kad hibridinė verbena gerai augtų vazonuose:

Pasirinkite tinkamą vazoną: Hibridinei verbenai reikia vazono su geru drenažu, todėl rinkitės vazoną su drenažo skylutėmis. Vazonas taip pat turėtų būti bent 30cm gylio ir pakankamai platus, kad jame tilptų augalas.

Dirva: Hibridinė verbena mėgsta gerai drenuojamą, šiek tiek rūgščią dirvą. Galite naudoti komercinį vazonų mišinį arba pasigaminti savo, sumaišydami lygias smėlio, durpių samanų ir perlito dalis.

Saulės šviesa: Hibridinei verbenai reikia pilnos saulės, todėl pasirinkite vietą, kurioje saulė šviečia bent šešias valandas per dieną.

Laistymas: Laistykite augalą reguliariai, bet neperlaistykite, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Tarp laistymų leiskite dirvai šiek tiek išdžiūti.

Trąšos: Hibridinės verbenos nereikalauja daug trąšų. Augalą galima tręšti kartą per mėnesį vegetacijos metu subalansuotomis trąšomis.

Problemos

Nors auginti hibridinę verbeną vazonuose yra gana paprasta, yra tam tikra rizika. Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų yra kenkėjai. Augalą gali pulti voratinklinės erkės, amarai ir baltasparniai. Svarbu stebėti bet kokius užkrėtimo požymius ir nedelsiant gydyti augalą. Be to, jei augalas netinkamai laistomas arba jei vazone nėra gero drenažo, gali prasidėti šaknų puvinys.

Kaip spręsti

Kad hibridinė verbena gerai augtų, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Pirma, pasirūpinkite, kad vazone būtų geras drenažas, kad išvengtumėte šaknų puvinio. Antra, neperlaistykite augalo, nes tai taip pat gali sukelti šaknų puvinį. Trečia, užtikrinkite augalui pakankamai saulės šviesos, nes jam reikia pilnos saulės. Ketvirta, saugokitės kenkėjų ir, jei jų atsiranda, nedelsdami apdorokite augalą.

Pabaigai

Hibridinės verbenos yra gražus ir gyvybingas augalas, kuris puikiai tinka bet kokiai lauko erdvei pagyvinti ir suteikti jai spalvų. Ją auginti vazonuose gana paprasta, o graži ji išlieka ilgai. Laikydamiesi šiame straipsnyje išdėstytų nurodymų, galite užtikrinti, kad jūsų hibridinė verbena gerai augs ir puoš jūsų namus.

Verbena

Verbena

Čia rašome apie verbenas, jų rūšis, aromatingus gaminius bei auginimo ypatumus. Mes stengiamės, kad šioje svetainėje rastumėte aktualią, bei išsamią informaciją skirtą visiems besidomintiems šių kvapnių bei dailių gėlių auginimu.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite