Verbenų Rūšys

Šiurkščioji verbena

Šiurkščioji verbena

Šiurkščioji verbena (Verbena rigida) dar žinomos kaip lieknosios verbenos arba gumbinės verbenos, yra Verbenaceae šeimos žydinčių augalų rūšis, kilusi iš Pietų Europos ir Šiaurės Afrikos. Tai populiarus sodo augalas dėl patrauklių, ilgai žydinčių žiedų ir nedidelių priežiūros reikalavimų.

Šiurkščioji verbena botanikoje

Lietuviškai: Šiurkščioji verbena
Lenkiškai: Werbena żyłkowana
Angliškai: Slender vervain
Prancūziškai: Verveine rugueuse
Rusiškai: Вербена жесткая

Šiurkščioji verbena botanikoje

Štai keletas savybių, dėl kurių verbenos rigida yra vertinamos augintojų:

Patrauklūs žiedai: Verbena rigida žydi nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens. Žiedai išsidėstę virš lapų ant aukštų, lieknų stiebų, todėl sode sukuria įspūdingą vaizdą.

Ilgalaikis augalas: Verbena rigida žiedai yra ilgaamžiai ir žydi be pertraukų visą vegetacijos sezoną, jei reguliariai nupjaunamos jų galvutės. Tai puikus pasirinkimas sodininkams, norintiems, kad augalas ilgą laiką teiktų spalvas ir įdomų vaizdą.

Nereikalauja daug priežiūros: Verbena rigida palyginti lengvai auginama ir reikalauja minimalios priežiūros. Mėgsta gerai drenuotą dirvožemį ir saulę, tačiau gali pakęsti ir pavėsį bei įvairius dirvožemio tipus. Be to, ji gana atspari kenkėjams ir ligoms, todėl yra geras pasirinkimas mažai priežiūros reikalaujantiems sodams.

Universalus: Verbena rigida yra universalus augalas, kurį galima naudoti įvairiose sodo vietose. Ją galima auginti kaip žemės dangą, alpinariumuose, apvaduose ar konteineriuose. Tai taip pat geras pasirinkimas norint į sodą privilioti drugelius ir kitus apdulkintojus.

Atsparus sausrai: Verbena rigida yra gana atspari sausrai, o kai įsitvirtina, gali ištverti sausringas sąlygas. Dėl to ji tinka sodininkams, gyvenantiems regionuose, kuriuose vasaros karštos ir sausos, arba kserizuojantiems ir vandenį tausojančiam kraštovaizdžiui formuoti.

Jei planuojate auginti verbenas, tikrai verta rinktis šią rūšį dėl patrauklių, ilgai žydinčių žiedų, nedidelių priežiūros reikalavimų, universalumo ir atsparumo kintančioms oro sąlygoms. Tai puikus pasirinkimas sodininkams, kurie nori lengvai auginamo augalo, teikiančio spalvų ir įdomumo visą vegetacijos sezoną.

Priskirtos žymos
Verbena

Verbena

Čia rašome apie verbenas, jų rūšis, aromatingus gaminius bei auginimo ypatumus. Mes stengiamės, kad šioje svetainėje rastumėte aktualią, bei išsamią informaciją skirtą visiems besidomintiems šių kvapnių bei dailių gėlių auginimu.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite