Verbenų Rūšys

Tikroji verbena

Tikroji verbena (Verbena carolina)

Tikroji verbena (Verbena carnea)

Šis žolinis augalas turi daugumą savybių, kuriomis pasižymi ir kiti verbeninių šeimos, giminingi augalai. Tiesa, tikroji verbena savo išvaizda anaiptol nepralenkia kitų rūšių, tačiau kaiptik pasižymi kuklumu. Nepaisant to, tai viena pirmiausiai aprašytų verbeninių šeimos rūšių, kurią pastebėjo ir dokumentavo botanikai.

Tikroji verbena botanikoje

Lietuviškai: Tikroji verbena
Angliškai: Verbena carnea
Prancūziškai: Verveine incarnate

Tikroji verbena botanikoje

Gamtoje randama smėlingose teritorijose, žydi Balandžio, Liepos mėnesiais. Subrandina daigias sėklas. Augalas priskiriamas prie aukštesnių žolinių augalų (pasiekia pusmetrį, kartais išstypsta iki metro). Lapeliai pailgo ovalo formos, smulkesni nei kitų verbenų, tačiau išsidėstę panašiai – vienas priešais kitą bei turi dantytą briauną.

Augalo žiedynai styro aukštyn, jais užsibaigia visi kotai ir šoninės stiebų atšakos. Žiedkotis gali sudaryti iki pusės viso augalo aukščio. Žiedeliai baltos spalvos, smulkūs, mažesni lyginant su kitomis verbenų rūšimis.

Natūraliai augantis Alpėse ir kituose kalnuotuose Europos regionuose. Tai populiarus alpinariumų augalas dėl patrauklių, subtilių žiedų ir nedidelių priežiūros reikalavimų.

Buveinė: Tikroji verbena yra laukinė gėlė, auganti uolėtose ar akmenuotose kalnų regionų vietose. Ji gali pakęsti žemą temperatūrą ir didelį aukštį virš jūros lygio, todėl puikiai tinka augti alpinėje ir subalpinėje aplinkoje.

Išvaizda: Tikroji verbena yra žemaūgis augalas, paprastai užaugantis iki 15-30 cm aukščio. Jo lapai nedideli, lancetiški, pilkai žalios spalvos ir plaukuoti. Žiedai švelnūs, rausvos arba alyvinės spalvos, išsidėstę mažomis kekėmis ant plonų stiebų.

Auginimo sąlygos: Tikroji verbena yra ištvermingas augalas, pakenčiantis įvairias auginimo sąlygas. Mėgsta gerai drenuotą dirvožemį ir saulę, tačiau gali pakęsti ir pavėsį bei įvairius dirvožemio tipus. Be to, ji gana atspari kenkėjams ir ligoms, todėl yra geras pasirinkimas mažai priežiūros reikalaujantiems sodams.

Žydėjimo laikas: Tikroji verbena paprastai žydi nuo vėlyvo pavasario iki vasaros pradžios. Žiedai švelnūs ir patrauklūs, juos galima naudoti skintų gėlių kompozicijoms arba palikti ant augalo, kad sodas būtų spalvingesnis ir įdomesnis.

Auginimas sode: Tikroji verbena yra universalus augalas, kurį galima naudoti įvairiose sodo vietose. Jis puikiai tinka alpinariumuose, alpinariumuose ir pasieniuose. Ją taip pat galima auginti konteineriuose arba naudoti kaip žemės dangą.

Verbena

Verbena

Čia rašome apie verbenas, jų rūšis, aromatingus gaminius bei auginimo ypatumus. Mes stengiamės, kad šioje svetainėje rastumėte aktualią, bei išsamią informaciją skirtą visiems besidomintiems šių kvapnių bei dailių gėlių auginimu.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite